Svjetsko natjecanje, Rijeka, Hrvatska - 2012

Svjetsko natjecanje brodomaketara po pravilima Naviga održano je od 22. do 30. rujna 2012. u Rijeci, Muzej grada Rijeke, Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka, Hrvatska.

Priređivači ocjenske izložbe: HSB i CTK Rijeka
Supriređivači ocjenske izložbe: Hrvatska zajednica tehničke kulture
Pokrovitelj: Predsjednik Republike Hrvatske
Supokrovitelji: Primorsko-goranska županija, Grad Rijeka

Ukupan broj sudionika

Na natjecanju je ukupno sudjelovala 264 maketa broda iz 16 zemalja sudionica (187 natjecatelja): Bjelorusija, Bugarska, Češka, Francuska, Hrvatska, Italija, Kazahstan, Kina, Latvija, Mađarska, Njemačka, Poljska, Rumunjska, Rusija, Srbija, Ukrajina.

Članovi hrvatske reprezentacije

1.

Vinko Balas

Bakar

2.

Mile Bijelić

Zagreb

3.

Nenad Bojmić

Zagreb

4.

Boris Bortul

Rijeka

5.

Bogoljub Dokmanović

Rijeka

6.

Matija Felinger

Njivice

7.

Željko Fredotović

Vrbanj, otok Hvar

8.

Goran Jukić

Split

9.

Zdenko Kinjerovac

Zagreb

10.

Albert Martinović

Kastav

11.

Slobodan Milošević

Zaton

12.

Mladen Mitić

Dubrovnik

13.

Željko Prša

Vinkovci

14. Josip Rumora Selce
15. Željko Skomeršić Krk
16. Mili Šantić Postira, otok Brač
17. Branimir Šoić Kostrena
18. Ilija Žaja Split

Popis maketa natjecatelja (27 maketa)

Razred Ime i prezime Naziv makete Broj bodova Odličje
C1 Mile Bijelić Linijski brod, 17.st HMS Prince 1670 96,00 zlato
C1 Josip Rumora Galijun Vasa 95,00 zlato
C3 - D Željko Skomeršić Galijun La Belle 92,00 srebro
C6 Zdenko Kinjerovac Torpedni čamac PT 558-80 Elco 91,33 srebro
C1 Matija Felinger Ribarski škuner Bluenose 87,67 bronca
C1 Mladen Mitić Dubrovačka karaka 87,33 bronca
C1 Željko Fredotović Šambek Requin 87,33 bronca
C3 - D Željko Skomeršić Brik škuna Gigino 87,33 bronca
C1 Goran Jukić Pinco Genovese 85,00 bronca
C2 Vinko Balas Remorker David Prvi 85,00 bronca
C3 - D Slobodan Milošević Galijun  84,67  
C1 Željko Skomeršić Kliper Pride of Baltimore 83,33  
C1 Mili Šantić Dubrovačka koka 83,33  
C1 Bogoljub Dokmanović Škuner L'Etoile 83,00  
C2 Vinko Balas Remorker Rijavec 83,00  
C4 - C Nenad Bojmić Dubrovački galijun 82,67  
C2 Vinko Balas Remorker Venus 82,00  
C1 Branimir Šoić Škuner Angelo Custode 81,67  
C3 - D Ilija Žaja Ribarica s veslima 81,33  
C3 - D Boris Bortul Jedrenjak u izgradnji 80,33  
C1 Albert Martinović Dubrovački galijun 79,33  
C5 Bogoljub Dokmanović Trabakul, Pelig, Škuner 76,33  
C2 Zdenko Kinjerovac Podmornica U-5 72,67  
C1 Željko Prša Školski brod Vila Velebita 71,67  
C3 - A Željko Skomeršić Midship section H.M.S. Triton 68,67  
C1 Željko Fredotović Škuner Jacinthe 66,33  
C1 Boris Bortul Trabakul 60,33  

 

Sastav ocjenjivačkog povjerenstva

Razred C1, C3: Luciano Keber (Hrvatska), Marius Chescu (Rumunjska), Andre Willems (Belgija)

Razred C2, C4, C7: Maciej Poznanski (Poljska), Dmitrij Kalmikov (Bjelorusija), Giuseppe Giraldi (Italija)

Razred C5, C6: Mladen Mitić (Hrvatska), Alexander Bogdanov (Rusija), Igor Akimov (Ukrajina)

Glavni sudac: Martin van Gelderen
Predstavnik NAVIGA-e: Dieter Matysik

U konkurenciji za ocjenjivanje ukupno je sudjelovalo 264 makete brodova. Po završetku natjecanja 30. rujna 2012.g. održano je svečano zatvaranje izložbe i podjela diploma i odličja.

Dokumenti
Ocjenska lista: 
Photo
Video